2024. május 15, szerda - Zsófia

2015. Május 28. 15:00, csütörtök | Helyi
Forrás: radiofocus.hu

363 induló a pünkösdi futóversenyen

Hétfő délelőtt minden várakozást felülmúlva összesen 363 futó vett részt az első alkalommal megrendezett Pünkösdi futáson.

A salgótarjáni Uzoni Péter Gimnázium volt a központja annak a rendezvénynek, amellyel Kadlót Zoltán pályafutása előtt tisztelegtek a résztvevők. A máig aktívan sportoló Kadlót megnyerte a félmaratoni távot, mint az országos csúcstartó, a verseny névadója. 21 kilométeren összesen 89 futó ért célba, míg a rövidebbik, 5 kilométeres távon 274-en indultak, itt az abszolút győzelmet a jelenlegi egyik legjobb magyar hosszútávfutó, a fővárosi Csere Gáspár nyerte, aki jelenleg az olimpiai kvótát is ostromolja. A nőknél egy Kadlót-tanítvány, Barta Luca (SAC) futotta a legjobb időt.

2024. Május 15. 10:00, szerda | Helyi

Nyissa ki az ajtót! Rendőrség!

Hivatalos eljárást színlelve jutott be idős ismerőséhez az a 29 éves férfi, akit a bátonyterenyei nyomozók őrizetbe vettek.

2024. Május 15. 09:00, szerda | Helyi

Az A-vitamin csoport elnevezésének és táplálkozási ajánlásának átalakítását javasolják kutatók.

Az újonnan felfedezett A5-vitamin miatt az A-vitamin csoport új elnevezését és a táplálkozási ajánlások kiigazítását javasolja Bánáti Diána, az Szegedi Tudományegyetem (SZTE) professzora.

2024. Május 15. 08:21, szerda | Helyi

Robotsebészeti központot adtak át a Debreceni Egyetemen.

Az egyetemi fejlesztések újabb mérföldköveként robotasszisztált sebészeti rendszert helyeztek üzembe kedden a Debreceni Egyetem (DE) klinikai központjában.

2024. Május 15. 08:00, szerda | Helyi

Kissé szeles májusi idő.

Szinte mindenhol napos időre ébredhetünk, csupán néhol délkeleten fordulhat elő egy-egy gyenge futó zápor. Napközben a napos-gomolyfelhős idő mellett a Dunántúlon megnövekszik a fátyolfelhőzet is.